Pogoda

Zachmurzenie zmienne, możliwy przelotny deszcz

Temperatura
min: 8 st. C
max: 20 st. C
Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr półn.-zach. o sile 3 m/s
dziś jutro pojutrze

8°C/20°C

12°C/22°C

12°C/21°C

Kategorie

Archiwum aktualności

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Wyrzuć graty

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Szczecinku informuje, że w dniach 28.08 - 04.09.2017 organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych (sprzęt AGD, RTV, meble oraz inne elementy wyposażenia mieszkań).

I po zlocie

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Setki pojazdów militarnych, często zabytkowych, tysiące miłośników militariów ubranych w mundury różnych armii awista z różnych okresów i zwiedzających przewinęło się przez miasteczko zlotowe w Bornem Sulinowie podczas XIV Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych Gąsienice i Podkowy. W tym roku podczas zlotu uczestnicy i goście mieli wiele nowych atrakcji. Jedną z nich były skoki spadochronowe. Skoki cieszyły się ogromnym powodzeniem zwiedzających. Borneńskie lotnisko, na którym lądowali skoczkowie było dosłownie oblężone. Skoczkowie skakali z wysokości bojowej, tj. z 200 metrów, a na celność lądowania z 1200 metrów. Najpierw skakali skoczkowie z Gromu wykorzystując standardowe spadochrony bojowe. Po nich wyskoczyli skoczkowie sportowi wykonując w powietrzu różne ewolucje. Michał Żmuda ze Związku Spadochroniarzy Polskich trafił w sam środek 10 centymetrowego punktu. Skoczkowie zaprezentowali się czterokrotnie. Również popisy sprawności ułańskiej gromadziły licznych widzów. Ułani prezentowali różne sztuczki ułańskie, które w przedwojennej Polsce pokazywane były podczas pułkowych świąt. Każdy udany przejazd był nagradzany g5omiki oklaskami przez licznie zgromadzona publiczność. Tradycyjnie też, dużym powodzeniem cieszyły się obozy rekonstrukcyjne oraz przejażdżki po tankodromie. Każdego dnia podczas zlotu można było oglądać wystawy wojskowego sprzętu muzealnego. Miłośnicy militariów powoli opuszczają już miasteczko zlotowe. W niedzielę jeszcze do godzin wieczornych można było korzystać z przejażdżek pojazdami militarnymi po tankodromie. Kolejne spotkanie miłośników militariów w lutym, podczas zlotu zimowego.

Turniej siatkówki

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

W Wilczych Laskach po raz czwarty zorganizowano turniej dzikich drużyn w piłce siatkowej. Rywalizowało 10 drużyn z takich miejscowości, jak: Omulna, Żółtnica, Marcelin, Wilcze Laski, Skotniki, Turowo i Szczecinek.

Kobieta odnaleziona

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017


Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 81 - letniej kobiety, mieszkanki Białego Dworu, która w sobotę wyszła na grzyby i nie wróciła do domu. Szukali jej policjanci i strażacy. W niedzielę poszukiwana kobieta została odnaleziona w Sępolnie Małym oddalonym o około 4 km od miejsca jej zamieszkania. Kobieta nie pamięta jak tam dotarła. 81-latka po badaniach lekarskich wróciła do domu.

Święto latawca

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017


Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze Szczecinek na nieczynnym lotnisku w Wilczych Laskach zorganizowało Święto Latawca. W niebo wzbiły się nie tylko latawce o różnych kształtach, ale także ultralekkie samoloty, które przyleciały uświetnić imprezę. W programie były też inne atrakcje m.in. zawody latawców płaskich i skrzynkowych, zawody smyki na start, konkurs na najładniejszy latawiec oraz liczne wystawy. Chętni mogli skorzystać z lotów widokowych samolotami ultralekkimi.

[1] 2 3 4 5