Pogoda

Zachmurzenie zmienne, możliwy przelotny deszcz

Temperatura
min: 8 st. C
max: 20 st. C
Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr półn.-zach. o sile 3 m/s
dziś jutro pojutrze

8°C/20°C

12°C/22°C

12°C/21°C

Kategorie

Archiwum aktualności

Przeglądaj archiwum

Aktualności

I po zlocie

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Setki pojazdów militarnych, często zabytkowych, tysiące miłośników militariów ubranych w mundury różnych armii awista z różnych okresów i zwiedzających przewinęło się przez miasteczko zlotowe w Bornem Sulinowie podczas XIV Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych Gąsienice i Podkowy. W tym roku podczas zlotu uczestnicy i goście mieli wiele nowych atrakcji. Jedną z nich były skoki spadochronowe. Skoki cieszyły się ogromnym powodzeniem zwiedzających. Borneńskie lotnisko, na którym lądowali skoczkowie było dosłownie oblężone. Skoczkowie skakali z wysokości bojowej, tj. z 200 metrów, a na celność lądowania z 1200 metrów. Najpierw skakali skoczkowie z Gromu wykorzystując standardowe spadochrony bojowe. Po nich wyskoczyli skoczkowie sportowi wykonując w powietrzu różne ewolucje. Michał Żmuda ze Związku Spadochroniarzy Polskich trafił w sam środek 10 centymetrowego punktu. Skoczkowie zaprezentowali się czterokrotnie. Również popisy sprawności ułańskiej gromadziły licznych widzów. Ułani prezentowali różne sztuczki ułańskie, które w przedwojennej Polsce pokazywane były podczas pułkowych świąt. Każdy udany przejazd był nagradzany g5omiki oklaskami przez licznie zgromadzona publiczność. Tradycyjnie też, dużym powodzeniem cieszyły się obozy rekonstrukcyjne oraz przejażdżki po tankodromie. Każdego dnia podczas zlotu można było oglądać wystawy wojskowego sprzętu muzealnego. Miłośnicy militariów powoli opuszczają już miasteczko zlotowe. W niedzielę jeszcze do godzin wieczornych można było korzystać z przejażdżek pojazdami militarnymi po tankodromie. Kolejne spotkanie miłośników militariów w lutym, podczas zlotu zimowego.

Archiwizje

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017


Dziś sięgamy do naszych przepastnych archiwów. Dziś pokażemy program, który zrealizowaliśmy 20 lat temu - dokładnie 15 sierpnia 1997 roku. W programie zobaczymy ówczesne aktualności, czyli informacje o tym, co działo się w mieście 20 lat temu, wizytę na obozie miłośników CB radia w Łubowie, relację z obchodów Dnia Wojska Polskiego oraz festyny niedzielnego w parku. Zapraszamy do wspomnień.

Dzień otwarty

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Dekretem Króla Kurkowego ustanowiono dzień 26 sierpnia Dniem Otwartym Strzelnicy Miejskiej. Na strzelnicy przy ul. Szczecińskiej zostanie rozpalone ognisko, będą pieczone kiełbaski, będzie zamek dmuchany dla dzieci i liczne konkursy z nagrodami.

Maraton zumby

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Tańcząc, też można pomagać. W sobotę na kortach tenisowych spotkali się miłośnicy zumby. Zumba to taniec z elementami fitness.

Święto latawca

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017


Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze Szczecinek na nieczynnym lotnisku w Wilczych Laskach zorganizowało Święto Latawca. W niebo wzbiły się nie tylko latawce o różnych kształtach, ale także ultralekkie samoloty, które przyleciały uświetnić imprezę. W programie były też inne atrakcje m.in. zawody latawców płaskich i skrzynkowych, zawody smyki na start, konkurs na najładniejszy latawiec oraz liczne wystawy. Chętni mogli skorzystać z lotów widokowych samolotami ultralekkimi.

[1] 2 3 4 5