Dziś jest

PoniedziałekImieniny
1Józefa
maja 2017Filipa

Programy samorządowe

Przeglądaj archiwum

Programy samorządowe

Środa, 26 kwietnia 2017

Program Samorządowy

Dziś w programie samorządowym burmistrz Jerzy Hardie-Douglas opowie o nagrodzie dla szczecineckiego Zamku w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków Zabytek zadbany 2017. Ponadto, w programie będzie mowa o Międzynarodowym Biegu Ulicznym - Memoriale Winanda Osińskiego, w którym uczestniczyła rekordowa liczba biegaczy. Burmistrz opowie również o planach dotyczących organizacji imprez kulturalnych w okresie letnim.

Środa, 19 kwietnia 2017

Program Samorządowy

Ruszyły prace przy budowie dużej obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi krajowej nr 11. Prace ziemne widać przy ulicy Słupskiej, gdzie powstanie duży węzeł drogowy. Zastępca burmistrza Daniel Rak w programie samorządowym nie kryje zadowolenia z tego powodu i uspokaja działkowców. Ponadto w programie będzie mowa o przeniesieniu organizacji pozarządowych z budynku dawnego SZOKu przy ulicy Bartoszewskiego w inne miejsce. Burmistrz opowie też o planach remontowych tego budynku.

Czwartek, 13 kwietnia 2017

Program Samorządowy

Najbardziej znaną operę Piotra Czajkowskiego - Eugeniusz Oniegin zobaczymy na dużym ekranie kina Wolność 22 kwietnia. Będzie to kolejna transmisja z Met Opery w Nowym Jorku. Jest to dzieło, którego libretto nawiązuje do znanego poematu Puszkina. Na spektakl, w programie samorządowym zaprasza burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Ponadto w programie będzie mowa o posiedzeniu Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, w którym uczestniczył burmistrz Szczecinka. Burmistrz zapowie też spotkanie szczecineckich przedsiębiorców z przedstawicielami firm Kronospan i Tvilum.

Piątek, 7 kwietnia 2017

Program Starostwa

Przygotowywana przez obecny rząd reforma służby zdrowia dotyczy także ratownictwa medycznego. Starosta szczecinecki jest zaniepokojony docierającymi informacjami, gdyż szczecinecki szpital ma również zakontraktowane ratownictwo medyczne. Czy szczecineckie pogotowie ratunkowe pozostanie w gestii szpitala, czy ratownictwem zajmie się Wojewódzka Stacja tego jeszcze nie wiadomo. Co stanie się z karetkami, kto przyjmie ratowników. Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi.

Czwartek, 6 kwietnia 2017

Program Starostwa

W najbliższą sobotę, od godz. 8 do 16 wystąpią utrudnienia komunikacyjne na ulicy 28 - lutego - z powodu planowanej wycinki drzew. W sumie zostaną usunięte 34 drzewa: Klony - 21, Leszczyna - 11, Lipa - 2. Powody usunięcia drzew to przede wszystkim ich zły stan fizyczny i sanitarny: posusz, ubytki, martwa tkanka, pęknięcia wzdłużne. Ale nie bez znaczenia są również kwestie bezpieczeństwa. Część drzew ogranicza widoczność przy przejściach dla pieszych i niebezpiecznie pochyla się w stronę jezdni. Zgodę na usunięcie wydał Urząd Miasta po uzgodnieniu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. W miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe - Klony również w ilości 34 sztuk.
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11