Program skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich, a jego głównym tematem jest gospodarka obiegu zamkniętego.
Świadomość ekologiczna młodego pokolenia jest kluczowa dla budowania zrównoważonej przyszłości naszej planety. Poprzez zrozumienie jak działa gospodarka obiegu zamkniętego, uczniowie uczą się odpowiedzialności za środowisko i nabywają umiejętności, które pozwolą im podejmować świadome decyzje na rzecz ochrony klimatu. Wiedza ta pomoże im nie tylko w życiu codziennym, ale także w przyszłych karierach, gdzie coraz większe znaczenie mają zasady zrównoważonego rozwoju. - mówi Zuzanna Tkacz z Fundacji Holcim.
Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
Etap I:
Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu otrzymają scenariusz lekcji o cyrkularności i dostęp do wyzwań konkursowych. Następnie wystarczy przeprowadzić w klasie lekcję o cyrkularności lub odwiedzić EkoCentrum Punkt Zwrotny (ul. Jagiellońska 88, Warszawa).
Etap II:
Klasy wykonują wyzwania konkursowe i publikują kreatywne filmy z wyzwaniami na stronie lub w social mediach szkoły.
Dla Szkoły, w której zrealizowane zostanie zwycięskie Zadanie Konkursowe, przewidziano tytuł Ekoszkoły potwierdzony certyfikatem wysłanym na adres placówki oraz bon zakupowy o wartości 2000 zł. Natomiast dla Nauczyciela czeka bon na zakupy o wartości 600 zł oraz imienny certyfikat przydatny podczas uzyskiwania stopni awansu zawodowego lub potwierdzenia realizacji innowacji pedagogicznej.
Konkurs trwa od 26.08.2024 r. szczegóły na stronie https://zielonelaboratorium.fundacjaholcim.pl/
Zapraszamy do udziału i wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska!
Napisz komentarz
Komentarze