Wzmacnianie fundamentów
Efektywne wzmacnianie fundamentów poprzez wzmocnienie gruntu pod jego stopą jest stosowane w razie chęci zwiększenia dopuszczalnych obciążeń, błędów projektowych, czy też zbyt płytkiego posadowienia pod względem strefy przemarzania. W tej sytuacji stosuje się iniekcję geopolimerową - to innowacyjna metoda naprawy i wzmocnienie budowlanych konstrukcji, polegająca na wprowadzaniu specjalnego materiały do podłoża pod stopę fundamentu, aby doszło do zwiększenia stabilności i nośności. Istotne jest to, że wzmocnienie starych fundamentów wiąże się z doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi i wiążącymi zastosowanych geopolimerów.
Jeśli mamy do czynienia ze starymi fundamentami z cegły lub kamienia, zastosować można wzmocnienie poprzez żelbetonowe opaski. Są one tworzone z betonu zdrojonego, który ma na celu zwiększać trwałość fundamentów. W efekcie przez wiele lat można cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem w danym miejscu. Oczywiście istnieje także wiele innych metod wzmacniania starych fundamentów, a ostateczny wybór najlepszej opcji pozostawmy specjalistom.
Opadająca podłoga w domu
Z pewnością opadająca podłoga w domu stanowi spory problem, którego trzeba się pozbyć jak najszybciej. Co ciekawe, osiadanie posadzki występuje dosyć często i może dotyczyć wymywania gruntu przez awarię instalacji wodnej, czy też niewłaściwego zagęszczenia podłoża w trakcie budowy. Opadająca podłoga nieestetycznie się prezentuje i stanowi spory problem techniczny! Może bowiem prowadzić do uszkodzeń instalacji pod posadzką (instalacje wodne, ogrzewanie podłogowe), przez co awaria staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Na szczęście możemy liczyć na pomoc fachowców, którzy przywracają posadzki do odpowiedniego poziomu, bez skuwania podłogi. Prace są tutaj minimalnie inwazyjne i obejmują przewiercanie małych otworów. Proces trwa maksymalnie dwa dni, a po zakończeniu prac widzimy, że posadzka powróciła do właściwego poziomu. To daje nam pewność bezpieczeństwa dla instalacji znajdujących się pod podłogą.
Jaki jest koszt stabilizacji gruntu i podnoszenia posadzek? Okazuje się, że zakres cenowy jest zależny od wielu kwestii, takich jak rodzaj i stan podłoża, zakres działań, wielkość powierzchni do naprawy i dodatkowe utrudnienia techniczne. Dokładną wycenę poznamy po wizji lokalnej i badaniach specjalistów, pozwalających ocenić specyfikę danego zdarzenia. Na tej podstawie opracowywana jest indywidualna oferta, skrojona na miarę potrzeb klienta i dopasowana do charakterystyki budynku. Zaufajmy zatem specjalistom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, jak sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.